В Україні заборонили висаджувати дерева впритул до сусідньої ділянки

В Україні заборонили висаджувати дерева впритул до сусідньої ділянки
Мінімальна відстань від межі суміжної земельної ділянки до кущів, повинна становити 1 м Об этом сообщает repka-news.in.ua со ссылкой на СМИ.


Новою редакцією державних будівельних норм встановлено мінімальну відстань від межі земельної ділянки, суміжної з сусідською, на якій дозволено висаджувати дерева або кущі.


Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.


Як відзначили в прес-службі, норми стосуються лише нової садибної та дачної забудови та вступають в силу з 1 жовтня 2019 року. На інші сторони, наприклад, що межують із вулицею, ці норми не поширюються.


Згідно з новими нормами ДБН, мінімальна відстань від межі суміжної земельної ділянки до кущів, повинна становити 1 м, до стовбурів дерев — не менше 4-6 м в залежності від крони, але не менше половини її діаметра.


Для прикладу, якщо крона дерева становить у середньому 9 метрів, то відстань від межі сусідньої ділянки повинна складати не менше 4,5 метрів, щоб його гілки не заходили на сусідню територію.


Також для уникнення і провокації додаткових конфліктних ситуацій власники суміжних садибних ділянок мають вживати необхідні заходи. Наприклад, підрізати гілки дерев, щоб ті не заважали та не переходили на сусідню земельну ділянку тощо.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/news/v-ukrajini-zaboronili-visadzhuvati-dereva-vpritul-do-susidnoji-dilyanki-607282.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя